BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 7821029
nr 782 1029
Ljusstakar
Ett par, nysilver, Nyrokoko, höjd: 20
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 oktober 2012
kl 19:05:51
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.